• DELTACO OM1 fiberkabel, SC - ST, duplex, UPC, 62,5/125, 1m, orange

    Högklassig duplex-kabel där varje kanal är 2mm i diameter med LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor.

    OM1 har en bandbredd på 200MHz/km med en överföringshastighet på 10Gb/s i upp till 33m.

    • Maximalt 0,3dB införingsförlust.

    • Mer än 35dB kontaktreflektionsdämpning.

    • OM1 Multimode 850nm/1300nm.

    • 2mm diameter per kanal.

    • 62,5/125µm fiberkärna.

    • Klorfri LSZH-mantel.

    • Kontakthöljen av metall / beige plast med dragavlastning.

    • Ultra Physical Contact-slipade kontakter.

    • Individuellt testad och kvalitetssäkrad.

    • Kompatibel med IEC61753-022-2.

OM1 fiberkabel, SC - ST, duplex, UPC, 62,5/125, 1m, orange

SKU: FB-41
kr245,00Pris